Klimatyczna kwiaciarnia – wystrój i detale, o które warto zadbać

07.06.2023

> Wystrój wnętrz > Klimatyczna kwiaciarnia – wystrój i detale, o które warto zadbać
Klimatyczna kwiaciarnia – wystrój i detale, o które warto zadbać

Odpowiedni wystrój kwiaciarni jest niezwykle ważny, jeśli zależy Ci na zwiększeniu popularności swojego biznesu. Takie miejsce musi wręcz przyciągać swoją piękną i oryginalną prezentacją. W ten sposób stworzysz klimatyczną przestrzeń, która będzie wabić klientów i sprawiać, że ci chętniej do Ciebie wrócą. 

Zdecydowanie warto więc zwracać uwagę na to, jak wygląda Twoja kwiaciarnia. Wystrój oraz drobne elementy dodatkowe z pewnością sprawią, że zyskasz większe grono zadowolonych klientów. O co dokładnie należy więc zadbać? Zobacz kilka najważniejszych wskazówek!

Przyciągająca wzrok kwiaciarnia – wystrój witryny okiennej

Nie da się ukryć, że zdecydowanie najważniejsze jest to, jak z zewnątrz wygląda kwiaciarnia. Wystrój witryny, a także przestrzeni przed lokalem, bywa więc kluczowy. Skup się więc w pierwszej kolejności właśnie na nim. Jednak w jaki sposób?

Oczywiście dużo zależy od tego, jaka jest specyfika sklepiku. Warto jednak w pierwszej kolejności postawić na odpowiedni szyld wraz z logo oraz nazwą. Taki element można umieścić tuż nad wejściem lub oknami witryny. Ważne, aby tylko na niego zerkając, klient mógł domyśleć się, że jest to kwiaciarnia. Wszelkiego rodzaju kwiatowe i roślinne zdobienia na szyldzie są więc wskazane. Jeśli w nazwie nie pojawia się słowo “Kwiaciarnia”, warto dobrze je wyeksponować. Każdy musi od razu wiedzieć, co to za miejsce.

Do tego pamiętaj o witrynie – to prawdziwe okno na świat. Warto więc pięknie wyeksponować w niej sporą ilość kwiatów oraz ciekawych powiązanych klimatycznie dekoracji. To miejsce ma się rzucać w oczy, przyciągać spojrzenia i kusić, aby wejść do środka. Warto też umieścić w nim coś nietypowego – np. oryginalny nietuzinkowy gatunek kwiatów. Być może ktoś zwróci na niego uwagę i zechce go kupić – nawet jeśli nie planował akurat zakupu roślinności.

Postaw więc na świeżość, czystość oraz nietuzinkowy wystrój witryny. Pamiętaj także o subtelnym delikatnym oświetleniu. Cały czas miej na uwadze fakt, że to część lokalu, która ma wyróżnić Cię na tle konkurencji i przyciągnąć klientów.

Jeśli masz możliwość zaaranżowania także miejsca przed kwiaciarnią, oczywiście warto się o to pokusić. To wręcz idealnie miejsce na duże rośliny doniczkowe, a nawet pokazanie kilku przykładowych bukietów, które można u Ciebie kupić. Wszystko musi być jednak ze sobą spójne i harmonijne. Nie warto także przesadzać. Czasem nadmiar dekoracji może zaszkodzić!

Witryna kwiaciarni to miejsce, które ma zachęcać klientów, by wejść do środka.

Stylowy i świeży wystrój kwiaciarni wewnątrz pomieszczenia

Teraz nadszedł czas na wnętrze kwiaciarni. Oczywiście wystrój powinien w tym przypadku ściśle korespondować z tym, co znajduje się w witrynie i na zewnątrz. Powinien być utrzymany w tym samym stylu oraz klimacie. Dzięki temu klient nie będzie czuł rozczarowania. Zobaczy, że to, przez co wszedł do Twojego lokalu, nie było tylko złudnym kuszeniem. Wiem jednak, że zaplanowanie wnętrza może być nieco kłopotliwe. 

Kwiaty i rośliny wystawione na sprzedaż to przecież elementy, bez których nie mogą obejść się kwiaciarnie. Wystrój musi więc poniekąd uwzględniać ich stałą obecność. Pamiętaj, żeby przeznaczyć w nim odpowiednią ilość miejsca do ekspozycji towaru. Do tego jednak postaraj się także zadbać o oryginalne ozdoby ścienne, subtelne drewniane akcesoria i wszystko, co będzie pasować do lokalu. 

Zachowaj jednak przy tym rozwagę z jednego dość prostego powodu – wnętrze trzeba przecież utrzymać w idealnej czystości. Nie utrudniaj więc sobie tego zadania. Postaw na taką aranżację, dzięki której codzienne sprzątanie kwiaciarni będzie łatwe i przyjemne. 

Firmowy strój obsługi – element często zapominany

Niezwykle ważnym elementem, ale często zapominanym, są także pracownicze uniformy. Koszulki, fartuszki czy polary z nadrukiem to świetny sposób na to, aby podkreślić swoje profesjonalne podejście. A to ma ogromne znaczenie w każdym miejscu – także w kwiaciarni. Warto więc zadbać o to, aby każdy z pracowników miał dla siebie odpowiednią odzież. Jaką? 

Przede wszystkim postaw na kolor, który w jakiś sposób jest powiązany z Twoją marką. Do tego zdecyduj się na aplikację np. w postaci firmowego logo – najlepiej wzbogaconego o subtelny kwiatowy akcent. Jeśli chodzi o konkretne elementy ubioru, o każdej porze roku świetnie sprawdzą się koszulki, polówki oraz fartuszki. Na chłodniejsze dni warto z kolei zadbać o coś cieplejszego, np. polary, które możesz zamówić na https://sklep-logos.pl/polary-firmowe

Takie z pozoru mało znaczące elementy naprawdę mają ogromną moc działania. Podkreślają profesjonalizm, dbanie o szczegóły oraz budzą większe zaufanie. Pozwalają także na dłużej zapamiętać markę. 

Detale i szczegóły, dzięki którym kwiaciarnia zapadnie w pamięć

Sam wystrój kwiaciarni oraz stroje pracujących w niej osób to wciąż jeszcze nie koniec. Warto przecież zadbać o klienta i jego pozytywne odczucia także po dokonaniu zakupów. W tym celu zawsze pamiętaj o odpowiednim spakowaniu prezentów czy przygotowaniu kwiatów. Postaw więc na estetyczny papier, piękne pudełka, drobne dekoracje, naklejki z logo czy nawet karteczki z życzeniami. Do tego możesz jeszcze pokusić się o coś w rodzaju firmowej wizytówki i gotowe. 

Gdy wszystko pięknie podasz klientowi, masz ogromną szansę zapaść mu w pamięć. Jeśli będzie dobrze wspominać wizytę w Twojej kwiaciarni, z pewnością będzie do niej regularnie wracać. 

Jak zatem widzisz, stworzenie klimatycznej kwiaciarni wcale nie jest takie trudne, jakby się mogło wydawać. Wystarczy tylko kilka detali, by sklepik aż zachęcał do zakupów!

Mogą Ci się również spodobać

Rodzaje ogrodzeń – jakie wybrać i dlaczego?

14.05.2024

Wybierając odpowiednie ogrodzenie, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich […]

Choinki jak prawdziwe – odkryj magię sztucznych drzewek

Święta Bożego Narodzenia to czas magii, ciepła rodzinnych spotkań i […]

Dekoracje z kamieni – 8 pomysłów na wykorzystanie kamieni jubilerskich w aranżacji

Dekoracje z kamieni o fantazyjnych barwach wprowadzą odrobinę artystycznego zamieszania […]