Jak urządzić salon w stylu skandynawskim?

04.04.2022

> Porady wnętrzarskie > Jak urządzić salon w stylu skandynawskim?
Jak urządzić salon w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski to trend w designie, który cechuje prostota i elegancja. Często kojarzy się z minimalizmem, dlatego w pokoju nie znajdziesz wielu przedmiotów. Meble są również jasne i wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno.

Charakteryzuje się czystymi liniami i otwartym planem podłogi, co pozwala na wypełnienie przestrzeni dużą ilością naturalnego światła. Ten styl zawiera również wiele okien i drzwi, które przepuszczają dużo powietrza i zapewniają lepszą wentylację niż mogą oferować inne style.

Jak zaprojektować salon w stylu skandynawskim?

W salonie w stylu skandynawskim należy unikać dużych mebli, które zajmują zbyt dużo miejsca. Zamiast tego użyj mniejszych przedmiotów, takich jak stoliki kawowe i stoliki boczne, aby wyświetlić elementy dekoracyjne. Pamiętaj, że możesz ustawić sofę na dowolnym końcu pokoju lub w kształcie litery L, jeśli jest na nią wystarczająco dużo miejsca.

– Ułóż meble w salonie tak, aby znajdowały się blisko okien. Pozwoli to cieszyć się naturalnym światłem i widokiem na ogród.

– Telewizor należy ustawić w rogu, przodem do sofy i foteli. W ten sposób możesz oglądać telewizję, ciesząc się towarzystwem przyjaciół i rodziny.

– Jeśli masz kominek, upewnij się, że jest on odpowiednio wentylowany, aby nie stwarzał zagrożenia pożarowego.

– Ustaw stolik kawowy przed sofą, aby wyeksponować przedmioty dekoracyjne, takie jak książki, ramki na zdjęcia lub inne drobiazgi.

Inne meble w skandynawskim designie, które musisz mieć: biurka, sofy i krzesła

Biurka są miejscem pracy i symbolem pracy, którą wykonujemy. Występują we wszystkich kształtach i rozmiarach, z różnymi funkcjami. Biurka są również ważną częścią naszej domowej przestrzeni biurowej. Aranżacja biurek w biurze może mieć znaczący wpływ na produktywność.

Biurko jest również ważną częścią przestrzeni naszego domowego biura – na nim załatwiamy sprawy! Biurka są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach, z różnymi funkcjami. Ustawienie biurek może mieć istotny wpływ na produktywność (według badaczy).

Sofy i kanapy

Sofy i kanapy to jedne z najważniejszych mebli w salonie. Stanowią centralny punkt pomieszczenia i należy je starannie dobierać. Wybierając sofę, należy wziąć pod uwagę ilość miejsca w salonie. Mniejszy salon będzie musiał mieć mniejszą sofę, aby zmieścić się, podczas gdy większe salony mogą pomieścić bardziej ekspansywne sofy z większą liczbą miejsc do siedzenia.

Krzesła

Krzesło ma wygodne oparcie, które zapewnia wsparcie podczas siedzenia, a siedzisko zapewnia wystarczająco dużo miejsca, aby ktoś mógł wygodnie usiąść z nogami wyciągniętymi przed sobą. Krzesło posiada również wyściełany podnóżek, który ułatwia wstawanie z siedzenia bez konieczności zbytniego pochylania się.

Mogą Ci się również spodobać

Szary salon – jakie zasłony sprawdzą się w nim najlepiej?

26.04.2023

Szary salon to zawsze klasa sama w sobie. Pomieszczenie utrzymane […]

Dekoracje do hotelu – oryginalne pomysły do wnętrza

Każdy, kto wybiera hotel, na pewno patrzy na jego wnętrze. […]

Poprawna uprawa gleby w ogrodzie

Uprawa gleby w ogrodzie kojarzy się nam najczęściej z łopatą […]